Arganový olej a jeho boj proti ekzému

Arganový olej a jeho využití v boji proti ekzému

 

Přijde Vám výše uvedené spojení překvapující až nelogické? Tak věřte, že je tomu skutečně tak. Většina z nás určitě tuší, že arganový olej se hojně využívá v gastronomii a kosmetice. Méně známým se může zdát tvrzení, že se arganový olej v poslední době stává výborným pomocníkem i v boji proti různým kožním onemocněním. Pojďme tedy společně prozkoumat, v čem tkví uzdravující účinky marockého zlata.

 

Arganový olej se nejčastěji využívá při léčbě lupénky a ekzému, na který se nyní zaměříme.

 

Vysoké procento naší populace má s ekzémem velké problémy. Je to onemocnění, které nám může někdy život velmi znepříjemnit. Jedná se o svědivý neinfekční kožní záněť, který může být nealergického i alergického původů. Alergický (atopický) však bývá mnohem častější. Projevuje se posléze výskytem svědivých, začervenalých ložisek a postihuje především pokožku. Nejčastěji je toto onemocnění léčeno pomocí mastí s kortikoidní složkou. Kortikoidy jsou ale chemické látky, které mohou mít nežádoucí vedlejší účinky. Tradiční východní medicína má za to, že základem pro léčbu chronických kožních onemocnění jsou zdravá a detoxikující játra. Nejdůležitější je tedy určitě léčba ,,zevnitř“ pomocí správné životosprávy. Žádoucí je dosáhnout určité vnitřní rovnováhy. Arganový olej ovšem může velmi dobře posloužit při tzv. vnější podpůrné léčbě a to bez negativních vedlejších účinků.

 

Naopak o pozitivních účincích arganového oleje nejen na citlivou ale i nemocnou pokožku nemůže být pochyb. Při boji s atopickým ekzémem, kdy je nutné neustále obnovovat ochranný filtr takto postižené pokožky a dodávat jí hydrataci, se arganový olej ukázal jako velmi vhodný pomocník. Díky obsažené kyselině linolové, která se používá i v lékárenských přípravcích proti ekzémům, se mu daří tato onemocnění prokazatelně zmírňovat. Obecně se dá hovořit o tom, že arganový olej stimuluje přirozené obranné a obnovovací funkce pokožky. Čistí, zvláčňuje a vyživuje ji a poskytuje jí ochranu před nepříznivými vlivy z okolního prostředí. Což je pro léčbu ekzému velmi žádoucí.

 

Tekuté zlato ale obsahuje i další složky a zejména vitaminy, které se v léčbě kožních problémů osvědčily. Jedná se o vitamíny F, A a E, které jsou sice známé hlavně pro své anti – aging účinky. Chrání ale i pokožku před negativními vnějšími vlivy, prachem a alergeny. Na zanícenou pokožku působí stejně blahodárně i vitamíny B skupiny. Ty spolu s vitamínem D snižují výskyt alergií a efektivně léčí právě chronický ekzém. Důležitou složkou je také skvalen, který zabraňuje kontaminaci pokožky nežádoucími vlivy z okolního prostředí. Další zajímavou složkou jsou jistě fytosteroly, které mají dvojí, protizánětlivé a protidráždivé účinky. Arganový olej má díky těmto vitamínům a složkám jasně prokazatelné protizánětlivé působení a silnou regenerační schopnost.

 

Použití zmiňovaného oleje je přitom tak jednoduché. Stačí několikrát denně vmasírovat malé množství oleje na postižená místa. Antiseptický a regenerační účinek se projeví již za několik dní. Je ale potřeba pravidelně pokožku olejem promašťovat minimálně 7 – 10 dní.

 

Jak už bylo ale zmíněno výše, nejdůležitější je léčba ,,zevnitř“. Zvýšených účinků se tedy v léčbě dosahuje také při vnitřním využití. O arganovém oleji je totiž známo, že příznivě působí na náš imunitní systém, což je v léčbě chronických onemocnění klíčová záležitost.

 

Existuje spoustu léků, rad a ,,zaručených“ receptů, jak se nepříjemného onemocnění zbavit. Ne vždy se ovšem dopracujeme k nějakým výsledkům. Je proto žádoucí hledat stále nové a nové cesty v souboji s touto nemocí. Pokud stále váháte, zda je arganový olej vhodný pro zmiňovaný boj, věřte, že Vaší pokožce může jenom prospět. A za pokus rozhodně nic nedáte.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení