Různé vůně arganového oleje

Často se nás ptáte, proč některý arganový olej má trošku silnější zápach než ten náš, přestože jsou oba arganové oleje 100%. Rozhodli jsme se vám tedy odpovědět tímto článkem.

 

Existují dvě metody sběru arganových plodů, které mají vliv na aroma arganového oleje

 

První metodou je sběr arganového oleje "pomocí koz", které se arganovými plody živí. Podobně jako cibetková káva se plodu arganu vybírají z kozího trusu a následně rozlousknou a vylisují. Tato metoda, ač je pro nás nezvyklá, nemá na účinky arganového oleje žádný vliv, nicméně může mít arganový olej vyrobený touto metodou silnější zápach (aroma), které nemusí každému vonět.

 

Druhou metodou je ruční sběr arganových plodů. Maročtí zemědělci vyčkaji, až plody uzrají a spadnou ze stromu. Poté jsou plody marockými ženami pracně vytloukány na kamenech a následně vylisovány. Plody, které jsou takto ručně sbírány se nazývají jako druh "Smilargan".

 

Arganový olej vyrobený touto metodou Smilargan má přírodní oříškové aroma, které si snadno zapamatujete.

 

Na kosmetickém trhu najdete mnoho "arganových olejů", které voní krásně. Jedná se však o arganový olej smíchaný s různými esencemi či parfémy. Velmi často se můžete setkat s arganovým olejem v kombinaci s levandulovým olejem, růží, pomerančem či antalovým dřevem.

 

A jaký arganový olej preferujete Vy? Dáváte přednost 100% kvalitnímu oleji s přírodní vůní nebo oleji s přidanými esencemi?