Chalva - zdravá a nejstarší orientální cukrovinka

Chalva je v našich končinách stále velice exotický a víceméně neznámý pokrm. Přitom v mnoha zemích světa je chalva takřka synonymem pro sladkost. To ostatně není žádnou náhodou, název chalva pochází z arabštiny, konkrétně ze slova hilwa, které v překladu znamená sladký.

 

A o čem že tu vlastně mluvíme? Chalva je v podstatě výluhem různých rostlin, které obsahují saponiny, a ten je smíchaný s roztokem z cukru a dochucený sezamovou pastou.

 

Zejména v zemích bývalého Východního bloku – v Bělorusku, Rusku a na Ukrajině – je sezam někdy nahrazován slunečnicí či různými ořechy. Před druhou světovou válkou byla chalva vyráběna dokonce i v tehdejším Československu, ovšem v jejím průběhu byla výroba zastavena, a až dodnes nedošlo k její výraznější obnově.

 

Nicméně tradiční orientální chalva je připravována ze semínek sezamu. V Turecku mluvíme o chalvě jako o helvě. A právě v Turecku můžeme narazit také na některé jiné obměny tradiční receptury, kterou prý znali již Sumerové. Setkat se můžeme například s přidáváním vaječného bílku, díky čemuž by měla být chalva křehčí a chutnější.

 

Samotná neochucená chalva však není příliš sladká, ačkoliv vzhledově může připomínat třeba turecký med. Proto je k mání mnoho ochucených variant, z nichž každá propůjčuje sezamové pastě odlišný nádech. Lze tak narazit na pistáciovou chalvu – ta je také v Turecku nejpopulárnější a nejdražší – čokoládovou chalvu, nebo třeba vanilkovou i pomerančovou.

 

V naší nabídce naleznete několik příchutí, včetně pistáciové a kakaové. Všechny chalvy jsou dovážené z Turecka a obsahují čerstvé ingredience. Pokud tedy chcete ochutnat orientální sladkost pro nás netypickou, turecká chalva je pro vás tím pravým.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení