Nejčastěji kladené otázky

Co byste mi doporučili na ekzém?

Na ekzémy doporučujeme 100% bio arganový olej, který k léčbě ekzémů napomáhá. Jako doplněk doporučujeme k arganovému oleji také syrské mýdlo Aleppo, které je vyrobeno z vavřínového a olivového oleje. Nabízíme mýdla s různým obsahem vavřínové oleje – čím vyšší %, tím větší má mýdlo dermatologické účinky. Máte-li velmi rozsáhlý ekzém, pak doporučujeme mýdlo s 35% až 55% obsahem vavřínového oleje. Mýdlo Aleppo má však tendenci pokožku vysušovat, proto nedoporučujeme, pokud je Vaše pokožka suchá, ale spíše problematická a mastná.

 

Co byste mi doporučili na mastnou pokožku?

Na mastnou pokožku doporučujeme produkty s obsahem jílu. Pro denní užití nabízíme jílové čistící tonikum pro mastnou pleť a jílové krémy. Dále doporučujeme alespoň 1x týdně vyčistit pokožku do hloubky, a to pomocí jílových masek pro mastnou pokožku či 100% přírodního jílu (anatolský či marocký). Pro mastnou pokožku můžete také použít syrské mýdlo Aleppo s vavřínovým olejem.

 

Co byste mi doporučili na suchou pokožku?

Pro suchou pokožku doporučujeme přírodní oleje, zejména pak 100% arganový olej, který můžete používat místo krémů. Pokud máte raději krémy než přírodní oleje, pak doporučujeme vyzkoušet krémy s arganovým či opunciovým olejem.

 

Co byste mi doporučili na akné a problematickou pokožku?

Pro aknózní a problematickou pokožku doporučujeme černé mýdlo s arganovým olejem a eukalyptem, které má dezinfekční a anti-virové účinky. Stejně tak můžete vyzkoušet syrské mýdlo Aleppo. Dále doporučujeme alespoň 1x týdně vyčistit pokožku do hloubky, a to pomocí jílových masek pro problematickou pokožku či 100% přírodního jílu (anatolský či marocký). Po umytí pokožky doporučujeme aplikovat 100% arganový olej, který neucpává póry a může být použit i pro aknózní pokožku.

 

Co byste mi doporučili na lupénku?

Na lupénku doporučujeme syrské mýdlo Aleppo, které je vyrobeno z vavřínového a olivového oleje. Nabízíme mýdla s různým obsahem vavřínové oleje, čím vyšší %, tím větší má mýdlo dermatologické účinky. Máte-li velmi rozsáhlou lupénku, pak doporučujeme mýdlo s 35% až 55% obsahem vavřínového oleje. Po umytí pokožky doporučujeme aplikovat arganový olej, který má na lupénku také pozitivní účinky.

 

Jaké produkty je možné aplikovat na dětskou pokožku trpící ekzémem?

Pro dětskou pokožku trpící ekzémem doporučujeme jednoznačně 100% bio arganový olej. Některé ekzémy mohou být způsobeny také nevhodným pracím prostředkem. Doporučujeme pak vyzkoušet prát se syrským mýdlem Aleppo, které je čistě přírodní.

 

Jaký je rozdíl mezi nabízenými arganovými oleji?

Veškeré arganové oleje, které nabízíme, jsou ve 100% BIO kvalitě a jediný rozdíl mezi nimi je v typu balení a objemu (nabízíme arganové oleje v tmavých lahvičkách s kapátkem, s pumpičkou či ve skleněné orientální lahvičce).

 

Jaký je rozdíl mezi arganovým olejem kosmetickým a potravinovým?

Arganový olej kosmetický je lisován zastudena, zatímco arganový olej pro potravinové účely se před vysilováním lehounce opraží, získá tím svou typickou ořechovou chuť a tmavší zbarvení.

 

Odkdy začít používat krémy proti vráskám?

Krémy proti vráskám, tzv. anti-age krémy můžete začít používat kolem 25. roku, nicméně okolo 35. roku jsou již skoro nutností. U každého je to však individuální, záleží totiž na více faktorech – na typu pleti, na vnějších vlivech či na dědičnosti.

 

Jak nejlépe skladovat arganový olej a další přípravky?

Arganový olej, stejně jako většina dalších kosmetických přípravků, by se měl skladovat na chladném a suchém místě, chráněném před slunečním zářením. Kosmetické přípravky gelové konzistence je doporučeno skladovat v ledničce.