Proč vyzkoušet syrskou kosmetiku Aleppo?

Na co všechno pomáhá syrská kosmetika Aleppo? Chtěli byste mýdlo, které pomáhá řešit nejrůznější problémy? Víme, že takové existuje a podělíme se s vámi.

 

Mýdlo Aleppo pochází ze Sýrie a jedná se velmi univerzální a účinný prostředek proti různým problémům. Na co všechno pomáhá, odkud se vzalo a čím to je, že má tak skvělé účinky? To se dozvíte v tomto článku.

 

Nejstarší mýdlo na celém světě mýdlo Aleppo z vavřínového oleje

 

První mýdlo bylo vyrobeno v Sýrii ve městě Aleppo před 2 000 lety před Kristem. Dá se tedy říci, že se skutečně jedná o produkt prověřený staletími, dokonce tisíciletími. Hlavní složkou je olivový a vavřínový olej, který má neuvěřitelné vlastnosti a právě mýdlo Aleppo obsahuje více než polovinu toho blahodárného oleje. Mýdlo Aleppo je hnědé barvy (což způsobuje olivový olej, který obsahuje), po rozkrojení je mýdlo uvnitř tmavě zelené (odstín zelené je dán dobou zrání). Mýdlo je naprosto přírodní a neobsahuje žádné přidané látky, barviva, parfumaci nebo parabeny.

 

Antispetické a změkčující účinky

 

To, proč se mýdlo Aleppo používá tak dlouhou dobu je jeho antispetická schopnost. Slouží jako přirozená dezinfekce a pomáhá odstranit škodlivé látky z povrchu naší pokožky. Dalšími nespornými výhodami toho mýdla je jistě jeho schopnost změkčování pokožky a také vydatná výživa. Díky vysokému obsahu vavřínového oleje obsahuje vysoké množství zdraví prospěšných látek, které napomáhají zdravé pokožce. Tradiční způsob výroby navíc zachovává všechny důležité a cenné látky, které jsou připravené pomoci vaší pokožce.

 

Na co všechno vám mýdlo pomůže?

 

Proti ekzémům

Mýdlo Aleppo se díky svým zklidňujícím, antispetickým a výrazným dezinfekčním účinkům skvěle hodí při potížích s ekzémem. Pomáhá v boji proti tomuto problému a dodává pokožce odolnost. Toto mýdlo je doporučováno dermatology jako vynikající prevence a podpora léčby ekzému.

 

mýdlo Aleppo na kožní problémyLupénka

Snížení projevů lupénky nebo dokonce její dokonalé vymizení. I to může dokázat syrské mýdlo Aleppo při pravidelném používání. Pleť postižená lupénkou je velmi citlivá a je proto nutné chovat se k ní velmi citlivě a používat ideálně přírodní přípravky, která skutečně pomohou a problém nezhorší.

 

Opruzeniny u dětí

Malé děti často trpí alergiemi a čisticí prostředky a různé zásypy, které by měly s opruzeninami pomoci. Vyzkoušejte přírodní produkt a zkuste dítě omývat mýdlem Aleppo. Uvidíte, že pokožka bude měkčí a sníží se vznik nepříjemné svědivé vyrážky. Používání přírodní kosmetiky zaručuje, že v organismu vašeho dítěte nebude docházet k ukládání látek, které se mohou později projevit jako škodlivé a způsobit nepříjemné problémy.

 

Akné

Pro pravidelnou péči o pleť se skvěle hodí přírodní kosmetika. A protože akné vzniká zanícením pórů a výskytem bakterií, je dobré používat něco, co má dezinfekční účinky. Mýdlo Aleppo plět krásně a jemně vyčistí a zároveň ji zanechá vyživenou a hladkou. Každý večer a ráno proto proveďte důkladnou hygienu a pleť si omyjte vlažnou vodou a mýdlem. Po této koupeli aplikujte vhodný krém. Za čas sami uvidíte, že výsledky jsou skutečně ohromující.

 

Intimní hygiena

Díky nepříliš výraznému pH a žádnému obsahu chemických škodlivých látek se jedná o vynikající mýdlo na intimní oblasti. Parfémy, parabeny, barviva a další složky klasických chemických mýdel a sprchových gelů často narušují přirozené pH v intimních oblastech, což může vést ke vzniku nepříjemných problémů, jako je kvasinková infekce, svědění a další problémy. Doporučuje se tedy používat přírodní šetrné přípravky, které nenaruší rovnováhy, ale zároveň provedou potřebnou dezinfekci a očistu. A právě na to je syrské mýdlo Aleppo ideální.

 

Mytí celého těla

Mýdlo Aleppo nemusíte používat pouze na pokožku postiženou nějakým problémem. Skvěle se dá využít při každodenním mytí. Vaše kůže nebude zbytečně zatěžována chemickými látkami a zároveň proběhne velmi efektivní očista. Navíc uděláte něco pro svou pleť, která z mýdla získá i určitou výživu. Příjemná je i přírodní a přirozená vůně mýdla, která je jemná a neagresivní. Hodí se proto na každodenní mytí bez rizika vysoušení pokožky. Vaše kůže bude krásně hladká, rozjasněná, dezinfikovaná a odolná proti vzniku akné, ekzému, vyrážky nebo jiných potíží.

 

Mytí vlasůvýrobna mýdla Aleppo s Sýrii

Dokonce i na mytí vlasů můžete bez obav využít mýdlo Aleppo. Vlasy jsou po umytí krásně hladké, lesklé, nevysušené a získají na objemu. Nemusíte na ně dávat zbytečnou chemii a zatěžovat je těžkými šampony. Vystačíte si s jedním mýdlem, které je naprosto přírodního původu a pro vaše vlasy i pokožku hlavy je tou nejlepší volbou. Vaše vlasy se vám odmění nádherným vzhledem, pevnou strukturou, rychlejším růstem a krásným leskem.

 

Proti lupům

Při mytí vlasů se často tvoří lupy. Většina lupů je způsobena právě nadměrným používáním šamponů s velkým obsahem chemických látek. Přírodní mýdlo Aleppo pomáhá pokožce navrátit se zpátky do rovnováhy a bránit se proti vzniku lupů. Vaše vlasy budou mít nejen větší objem, ale toto přírodní mýdlo dokáže vyřešit i tak nepříjemný problém, jakým jsou právě lupy. Využijte tuto šanci a udělejte něco pro svůj krásný účes, kdy se nebudete muset bát nosit černé oblečení, aby na nic neulpívali zbytky lupů.

 

Kromě pravého mýdla Aleppo s 55% obsahem vavřínového oleje seženete i mýdla s nižším obsahem vavřínového oleje, jsou vhodná pro ty, kteří mýdlo Aleppo 55% nevyzkoušeli a s mýdlem teprve začínají. Dále můžete sehnat i další kosmetiku z Aleppa jako je například tekuté mýdlo Aleppo nebo sprchový gel Aleppo.

 

Před použitím doporučujeme mýdlo Aleppo nastrouhat nebo rozlomit na menší kousky.

 

A co Vy? Máte již nějaké zkušenosti s touto syrskou kosmetikou?

 

zdroj: en.wikipedia.org, oggetto.com