Opruzeniny - noční můra miminek i maminek

Co je opruzenina

 

Opruzenina, někdy také nazývaná intertrigo je porušení struktury kůže v důsledku současného působení vlhka, tepla, potu, moče, stolice, ale také pleny, ať již látkové nebo plenky na jedno použití. Většinou k opruzení dochází, pokud je dítě přebalováno po dlouhé době, ale i vyjímkou nejsou ani miminka pečlivých maminek. 

 

Jak poznáte opruzeninu

Opruzenina je různě rozsáhlé zarudnutí kůže, které se objevuje nejčastěji v okolí genitálu a na zadečku, ale může se objevit i v záhybech kůže na pažích, či stehnech. Kůže někdy mokvá a mohou se objevit prasklinky, což je pro miminko velmi nepříjemné a postižená kůže ho bolí.

 

Jak opruzeniny léčit

 

Miminko je třeba častěji přebalovat, někdy ho ponechat i delší dobu volně bez plínek. K léčbě opruzenin je vhodný Dětský krém Dermokil vyvinutý speciálně na vyrážky a opruzeniny. Krém obsahuje bylinné esence a vitamíny, které eliminují vyrážky. Dále je na léčbu opruzenin vhodný arganový olej. Také se doporučuje častěji prohlížet záhyby kůže a odstraňovat kožní maz, který se rychle rozkláda a dráždí kůži. Při přebalování používejte spíše jednorázové plenky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení