Jak chránit pleť v létě?

Správná kosmetika je základ

 

Blíží se léto. Slunce, které nám příjemně hřeje do tváří, ale nemusí mít pouze pozitivní účinky. Kromě vitamínu D se totiž uvolňují i vedlejší produkty záření, které zatěžují naši pokožku. Nadměrně se vystavování slunci může být problematické a urychlit procesy, které mohou za stárnutí kůže.

 

Jak se proti tomu bránit?

 

Základním předpokladem pro udržení pleti v optimální kondici i během letní sezóny je výběr správné kosmetiky. Krémy, které neobsahují těžké chemické sloučeniny, které by se vašem těle hromadily, a čekaly na vhodnou chvíli, kdy se mohou naplno projevit jejich negativní důsledky, nejsou rozhodně nic dobrého. A to ani tehdy, když vám slibují úbytek o deset nebo více let. Myslete na to, že přírodní kosmetikou děláte něco pro své zdraví i pro zdraví životního prostředí, které nás obklopujte. Vhodně vybraná přírodní kosmetika totiž dokáže stejné a mnohdy lepší zázraky nebo ta chemická.

 

Dostatečná výživa a hydratace

 

Hlavním předpokladem pro udržení krásné pokožky je dostatečná výživa a hydratace. Vhodný krém s obsahem jílu dokáže poskytnout obojí. Toto pravidlo platí celý rok a nezáleží zrovna na to, jaká roční doba panuje. V létě jsou však jiné nároky na strukturu i složení krému. Krém by měl být bohatý na vitamíny a minerální látky, ale zároveň by měl být lehký a netvořit na pleti těžký film, který zabrání přirozenému dýchání přes póry v pokožce.

 

Ochranný a zpevňující jílový denní krém

 

Výbornou variantou pro horké letní dny je ochranný a zpevňující jílová krém. Obsahuje základní látky a k tomu přídavek vysoce kvalitního anatolského jílu. To z něj dělá skvělého pomocníka při péči o pleť s cílem ochránit ji před vlivem slunečních paprsků a předčasným stárnutím. Krém v sobě obsahuje ochranný UV faktor, který zastaví sluneční paprsky předtím, než mohou způsobit nějakou škodu v různých vrstvách kůže. Zpevňující složky se zase postarají o vypnutí a udržení stavu kolagenu a elastinu na přijatelné úrovni, díky čemuž nebude pleť povadlá a plná nevzhledných vrásek.

 

Aplikace opalovacího krému

 

V létě jaké myslet na pravidelnou aplikaci opalovacího krému. Pro běžné nošení a občasný výskyt na slunci postačí jílový denní krém. Avšak v případě, že máte v plánu strávit na slunci několik hodin a cíleně se opalovat, je nezbytně nutné použít opalovací krém s vhodným ochranným faktorem. Dosáhnete toho, že předejdete spálení a uchráníte pleť před stárnutím. Kromě toho se jedná o doporučovanou prevenci proti vzniku rakoviny kůže, což může být velmi nevyzpytatelný a nepříjemný problém.

 

 

Důsledné čištění pleti

 

V létě se hodně potíme a usazování nečistot nezabrání ani sebelepší krém. Ráno a večer je nutné pleť vyčistit pomocí správné pleťové nebo dokonce speciální micelární vody. Odstraníte nečistoty a bakterie, které ulpí na pokožce nebo jsou vyplaveny spolu s částečkami potu.

 

Tím, že pleť důkladně vyčistíte, pomáháte udržet její ochranou funkci. Zabráníte vzniku akné nebo ekzémů a snížíte výskyt černých teček. Po každém čištění je dobré aplikovat výživný denní jílový krém, který póry uzavře a dostane do pokožky klíčové minerály a vitamíny, čímž podpoří její krásu a vitalitu.

 

Hydratujte se i zevnitř

 

Hydratace vhodným, ale zároveň dostatečně lehkým krémem s obsahem jílu po každém vyčištění pleti není to jediné, co je důležité. Velkou úlohu hraje ve vitalitě pleti i vnitřní hydratace. Nestačí, že pleť potřete olejíčkem, když je váš pitný režim špatný. Běžně bychom měli vypít přibližně 2 litry vody a v letním období ještě mnohem více. Podpoříme tím přirozenou cirkulaci krve a vypnutí buněk, což podpoří pružnost a zdraví pokožky, která bude odolnější před tvorbou vrásek a negativním vlivům slunečního záření. Předejte i problémům s nevzhledně se odlupující kůží, která v letních obdobích vzniká mimo jiné i vlivem klimatizací nebo působení vody s obsahem solí nebo chloru z moře či z bazénu.

 

Lehký make-up

 

Platí, že i v létě chceme být krásné. Jenže nemůžeme si dovolit běžný těžký make-up jaký používáme v zimě. Proto je postup následující. Každé ráno nejdříve pleť důkladně vyčistíme. Následně aplikujeme denní jílový krém, který bude sloužit jako výživná a ochranná vrstva. Až se vstřebá, naneseme jemný make-up v tenké vrstvě. Používáme pouze opravdu nezbytné množství, protože při vysoké teplotě se částečky líčidel dostávají do pórů pokožky a mohou jí ucpávat. Těmto problémům se snažíme zamezit zase každý večer, kdy provedeme důkladně odlíčení a vyčištění pleti.

 

Následuje nanesení krému s jílem, který pleť vyživí, hydratuje a připraví na další den. Ráno se probudíte a vaše pleť bude příjemně hladká, svěží a krásná. Jediné co k tomu potřebujete je vhodná kosmetika a pravidelná a důsledná péče.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení