Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že ve dnech 22.-30.7.2021 nebudeme z důvodu dovolené vyřizovat objednávky. Veškeré objednávky učiněné v tomto období budou odeslány 2.8.2021. Děkujeme za pochopení

Zelená pšenice Freekeh Yaffa 500g

Kód: YAF1005
129 Kč / ks 112,17 Kč bez DPH 25,80 Kč / 100 g
Vyprodáno

Zelená pšenice, v arabském světě známá jako Freekeh je velmi podobná bulguru Stejně jako bulgur se totiž vyrábí z tvrdozrnné pšenice nebo pšenice špaldy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zelená pšenice, v arabském světě známá jako Freekeh je velmi podobná bulguru Stejně jako bulgur se totiž vyrábí z tvrdozrnné pšenice nebo pšenice špaldy. Freekeh se však vyrábí z pšenice, která se sklízí nezralá, přesně v okamžiku, kdy se pšenice začíná zabarvovat do zlata. Po sklizni se klasy nechají několik dní sušit na slunci a poté se lehce opraží. Pražením získají zemitou a zároveň oříškovou příchuť, která je pro freekeh typická. Působením tepla se proces zrání zastaví. Nakonec se zrno usuší a naláme.V porovnání s obyčejnou pšenice, obsahuje kvalitní bílkoviny a má velmi vysoký obsah vlákniny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Potraviny
Hmotnost: 0.1 kg
? Vyrobeno: Palestina
Složení: Pražená zelená pšenice
Obsah: 500g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Yaffa je značka palestinských produktů, která od roku 2010 působí ve Velké Británii, kde se díky své kvalitě, stala velmi oblíbenou.